Váš košík je prázdný

Inspirace na svatý Valentýn - Darujte kámen lásky!

Růženín je kámen lásky. Podněcuje oddanou lásku. Hojí bolavé srdce a citová zklamání. Patří mezi nejsilnější zesilovače energie na naší planetě. Pomáhá otevírat srdce a najít sílu odpouštět. S tím je spojeno i naučit se sebelásce. Náramek z přírodního růženínu potěší každou ženu. Podívejte se na nejoblíbenější kousky. Vybírat můžete i podle významu, symbolů nebo prostě jen podle svého vkusu.

 

Dárek k Valentýnu pro oba

Ukažte ostatním, že k sobě patříte. Místo oblíbeného společného uzamykání visacích zámečků lásky se "spojte" stylovými náramky Lavaliere. Vždy když se podíváte na ruku, náramek vám připomene milovaný protějšek.

 

Luxusní náramek potěší i jeho!

Potěšte svého miláčka luxusním náramkem, který vyjádří jeho osobnost. Vybírat můžete podle významu.

 

Víte, že sv. Valentýn byl hrdina?

Svatý Valentýn, patron všech zamilovaných, hrdina, který se vzepřel římskému císaři. Alespoň to říká legenda. Svátek vychází z tradice oslavy dne Lupercalia, svátku, který vznikl ve starověkém Římě. V předvečer 14. února byly do zvláštní nádoby umístěny lístečky se jmény mladých dívek. Mladí muži pak tahali lístečky se jmény dívek a tu kterou si vytáhli, se měla stát jeho "láskou". Až později získal svátek své současné jméno. Bylo to díky knězi Valentýnovi, který i přes zákaz, římského císaře Caludiuse II., vojákům se ženit, oddával zamilované mladé vojáky a přál tak lásce. 14. února měl být Valentýn zatčen a později popraven. A tak z těchto dvou svátků vznikl současný svátek sv. Valentýna.

 

Valentýnské zvyky

Valentýnské zvyky jsou v různých částech světa jiné. U nás je považován spíše jako svátek zamilovaných, tedy párů. Ve Skandinávii je zase spíše považován za svátek přátelství, dárky si tak dávají hlavně přátelé mezi sebou. Tak proč byste nemohli potěšit někoho, koho máte rádi?! My jsme vybrali ty nejznámější zvyky u nás.

 

  • Obdarovat svojí milou nebo svého milého dárkem (náramkem Lavaliere) :)
  • Poslat valentýnku svému protějšku, ale i přátelům nebo rodičům.
  • Zamknout společně visací zámek lásky.
  • Uvázat domácím mazlíčkům červenou mašli.
  • Dát si ke snídani toast s máslem posypaný skořicovým cukrem.
  • February 04, 2017
  • Pavel Petráček

Poslední Články

V současné době je na trhu široká nabídka náramků s korálky. Všechny vypadají na obrázcích krásně. Jak ale poznat kvalitu? Na to se vám pokusíme odpověď. A rozhodnout se pak už...

Co mají tyto kameny společného? V čem se liší a jaký je nejlepší? Společné mají tyto kameny to, že jsou vytvořeny synteticky. Nejedná se o přírodní kameny. To ale neznamená, že...

Sledujte nás na Instagramu

 

Novinky

Přihlaste se k odběru exkluzivních nabídek, akcí a novinek na e-mail:

Lavaliere

  • Jsme česká značka, která staví na kvalitě a originalitě. Naší prioritou je nabízet vysoce kvalitní a aktuální trendy pánské a dámské náramky, které můžete znát z fashion blogů z New Yorku či Londýna. Náramky jsou naše vášeň.