Váš košík je prázdný

Přírodní kameny a jejich význam - 4. díl Zirkon - Náramky se zirkony

Zirkon, v současnosti velmi oblíbený šperkařský kámen, je tajemný minerál. Znám je již od pradávna a je proto považován za nejstarší známý minerál na Zemi.

V Minulosti mu byl přisuzován mystický význam. Měl například svého majitele chránit před zlem a nemocemi. Byl také považován za kámen moudrosti.

Zirkon podporuje vyrovnanost, duševní rovnováhu a má i léčivé schopnosti. Pomáhá proti nespavosti, závratím či depresi. Rovněž podporuje pozitivní myšlení.

Díky vysokému lomu světla se zirkony od konce 20. století používají hojně ve šperkařství. Brousí se podobně jako diamanty. Většina zirkonů umístěných na špercích pocházejí z nalezišť na Srí Lance, V Thajsku a Barmě. Zajímavostí je, že naleziště zirkonů jsou i v České republice.

medvidek osazeny zirkony damsky koralkovy naramek lavaliere

Zirkon a jeho specifické vlastnosti podle barvy

V současnosti známe 3 odrůdy zirkonů. Prvním je Hyacint, který má žlutočervenou nebo červenohnědou barvu. Dalším je bezbarvý až světle žlutý Jargon. Posledním je modrý Starlit. V přírodě se ale zirkony objevují ve velkém množství barev, včetně bezbarvých zirkonů. Modré, modrozelené a čiré zirkony jsou nejcennější.

Hyacint - podporuje optimismus a vytrvalost. Pomáhá proti depresím, mírní hněv a očišťuje tělo. Jelikož léčí astma, je vhodný pro astmatiky.

Starlit - podporuje soustředěnost a tolerantnost. Posiluje zvídavost.

Jargon - je kámen moudrosti. Posiluje porozumění všeho kolem nás. Dodává rozvahu, zkušenost a skromnost.

Bezbarvý zirkon - podporuje vyrovnanost, duševní rovnováhu a má i léčivé schopnosti. Pomáhá proti nespavosti, závratím či depresi.

Kubická zirkonie

Umělé zirkony (Kubická zirkonie)

Mimo zirkonů, které se vyskytují v přírodě a jsou přírodního původu, jsou na trhu také syntetické kameny, tzv. kubické zirkonie (Cubic zirconia CZ). Tento kámen má ale jiné chemické složení. Vyvinut byl v 70. letech 20. století v Rusku. Na trh se šperky byl pak uveden v roce 1976.

Krystaly vs diamanty

Zirkon a znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu: Hyacint - střelec a býk, Starlit - panna, Jargon - střelec, býk, panna

Čakra: Hyacint - 2. čarka (sakrální čakra), Starlit - 6. čakra (čakra čela), Jargon - 3. čakra (Čakra pupeční).

 

Chcete mít také svůj šperk se zirkonem? Tak si vyberte naše náramky na ruku se zirkony.

  • October 23, 2016
  • Filip Schleif

Poslední Články

V současné době je na trhu široká nabídka náramků s korálky. Všechny vypadají na obrázcích krásně. Jak ale poznat kvalitu? Na to se vám pokusíme odpověď. A rozhodnout se pak už...

Co mají tyto kameny společného? V čem se liší a jaký je nejlepší? Společné mají tyto kameny to, že jsou vytvořeny synteticky. Nejedná se o přírodní kameny. To ale neznamená, že...

Sledujte nás na Instagramu

 

Novinky

Přihlaste se k odběru exkluzivních nabídek, akcí a novinek na e-mail:

Lavaliere

  • Jsme česká značka, která staví na kvalitě a originalitě. Naší prioritou je nabízet vysoce kvalitní a aktuální trendy pánské a dámské náramky, které můžete znát z fashion blogů z New Yorku či Londýna. Náramky jsou naše vášeň.