Blog

symboly-vyznam.jpg
09. 09. 2017  Symboly - znáte jejich významy?

Symboly - znáte jejich významy?

Symboly reprezentují náš názor a životní postoj. Mají také magické vlastnosti a jsou spojené s tajemnou symbolikou i spiritualitou.

Vybírejte své náramky podle významu magických symbolů. Historie některých sahá až do starověku a jejich obliba přetrvala dodnes. Jiné zase byly zapomenuty, ale opět začínají být v oblibě.

 

Symboly s významy 

 

buddha

Buddha

 

Budha je duchovní symbol míru, klidu a blaženosti. Pomáhá svému nositeli k vyrovnanosti a souznění se vším kolem nás. Zároveň prezentuje pozitivní postoj nositele.

 

                                                 

                                                                                                 
helma sparta

Helma Sparta

 

Naše náramky se symbolem helmy starověké Sparty dodávají jejich majitelům ochranu od bojovníků. Buďte silnější díky ochraně jedněch z nejlepších a nejsilnějších bojovníků všech dob.

 

 

symbol hvězda

Hvězda

 

Hvězda je symbol naděje, výjimečnosti a věčného života. Má magickou moc. Odpradávna k hvězdám lidé vzhlíželi s úctou a respektem. Sledovali díky nim čas a nejen námořníci je využívali k orientaci. Hvězda podporuje pozitivní postoj a dlouhodobou motivaci. Odvrací zlé vlivy a pomáhá při uzdravení. Dodává sebedůvěru.

 

 

symbol koruna

Koruna (korunka)

 

Koruna vyjadřuje tajemnou symboliku. Již od pradávna symbolizovala osvícení a změněný stav vědomí. Kořeny tohoto symbolu sahají do dávných časů. kdy v jiných formách jako např. spletený věnec, čelenka apod. měli stejný význam. Základem královské koruny je symbol kruhu, který byl významný již pro pohany. Svému nositeli dodává moudrost, vůli, intuici, psychickou odolnost a otevírá spirituální bránu.

 

symbol kotva

Kotva

 

Kotva je symbol, který dodává svému nositeli pocit bezpečí, stabilitu a je známkou věrnosti v lásce. Je symbolem úspěchu v obchodních záležitostech. Tento element má dlouhou historii, v minulosti byl symbolem zkušených námořníků. Dnes je jeho význam jiný, ale přesto je stále velmi oblíbený. Přečetěte si více o symbolice kotvy.

 

 

symbol kriz

Kříž

 

Kříž je symbolem ochrany. V současnosti se uvádí jako symbol křesťanství, ale kříž je dávný symbol používaný již před vznikem křesťanství. Nejstarší nalezené symboly kříže pocházejí z Paleolitu. Kříž symbolizuje dobrou orientaci v prostoru i čase. Pomáhá přeměňovat negativní energii na pozitivní, najít harmonii a rovnováhu. Jedná se o sluneční symbol, který propojuje různé roviny bytí.

 

 

symbol lebka

Lebka

 

Lebka je symbolem smrtelnosti a pomíjivosti života. Vnímána je ale také jako symbol znovuzrození, tedy života. Lebka je spojována s duší. Proto byla v minulosti využívána pro spojení s dušemi zemřelých. Lebka také přináší sílu a bojovnost všem jejím nositelům.

 

 

symbol leopard

Leopard

 

Máte rádi noční život? Jste bojovníkem, který nic nevzdává? Budíte obdiv, ale také hrůzu? Pak je tento symbol vhodný právě pro vás. Leopard je symbolem respektu, obdivu, rychlosti, odvahy a mužnosti.

 

 

symbol lev

Lev

 

Element lva symbolizuje vytrvalost, ušlechtilost, sílu, moc, autoritu, moudrost, odvahu, spravedlnost, instinkt a velkorysost. Lev byl významným symbolem již ve starém Egyptě. Reprezentuje svého nositele svým postojem a ukazuje, že je zdatným soupeřem nebo obchodním partnerem. Ukažte okolí, co je ve vás!

 

 

symbol liška

Liška

 

Liška je spirituální průvodce. Je symbolem chytrosti a inteligence. Jedná se o totemové zvíře. Liška dodává svému nositeli tvůrčí inspiraci, podporuje instinkt a pomáhá porozumět těžkým životním situacím. Otevírá také dveře do spirituálního světa.

 

 

symbol medved

Medvěd (medvídek)

 

Medvěd nebo medvídek je mocné zvíře. Je symbolem síly, odvahy, nepřemožitelnosti a ochrany svých blízkých. Jako amulet podporuje inspiraci. Medvěd je uctíván již velmi dlouhou dobu. Měl značit převtělení ducha předka. Pomáhá posilovat intuici a má schopnost léčit.

 

 

symbol prase

Prase (prasátko)

 

Prasátko nebo prase je symbolem štěstí, blahobytu a plodnosti. Již v dávných dobách bylo významným mytologickým symbolem známým nejen v Buddhismu nebo Hinduismu, ale i v Egyptě či starověkém Řecku. Svému nositeli přináší štěstí a bezpečí. Jako amulet pomáhá v obchodních záležitostech a ochraňuje rodinu a majetek.

 

 

symbol srdce

Srdce

 

Srdce je symbol lásky, ale také odvahy a bojovnosti. Podle výkladů má jeho tvar symbolizovat fíkové listy nebo listy břečťanu. V minulosti šlo o rituální symbol. Později se stalo součástí křesťanské symboliky. Například Mayové považovali srdce za středobod všech živých tvorů a bylo pro ně nejcennější na světě.