Blog

tyrkys.jpg
29. 03. 2018  Přírodní kameny a jejich význam - 9. díl Tyrkys

Přírodní kameny a jejich význam - 9. díl Tyrkys

Tyrkys je silný léčivý kámen, údajně jeden z nejsilnějších, který je vhodný pro meditace. Je typický svojí světlé modrou nebo zelenou barvu. Po tisíce let je cenněným kamenem nejen pro své magické vlastnosti, ale také díky svému vzhledu.

Tyrkys je minerál, který svojí barvu získává díky příměsí mědi. Jeho název pochází z francouzštiny - turques, což v překledu znamená Turci. I když tyrkys nepochází z Turecka, tak se přes jeho uzemí přepravoval z nalezišť v Persii, a tak získal svůj název. Dnes se jeho největší naleziště nacházejí v Egyptě, USA, Mexiku a Peru.

 

Stejné jako Lapis Lazuli zdobí zlatou posmrtnou desku jednoho z nejznámější faraonů Tutanchamona. Oblíbený byl tyrkys i u Aztéků, kteří jej používali k rituálům. Zodbili s nimi rituální nástroje. V Persii byl po tisíce let národním kamenem. Tyrkys byl použit i pro výzdobu monumentálního pomínku Tádž Mahalu v Indii. 

přírodní tyrkys

Tyrkys svému nositeli přináší štěstí, radost a bohatství. Působí proti depresím a vyčerpání. Detoxikuje organismus a posiluje zrak. Pomáhá při pravidelných bolestech hlavy. Podporuje kreativitu, seberealizaci a najít správné řešení při problémech.

 

Tyrkys podle barvy

 

Zelený tyrkys, známý také jako tibetský tyrkys, se liší barvou, ale jinak má podobné vlastnosti jako modrý tyrkys. Řada zdrojů uvádí, že jeho vibrace jsou trochu jiné a pomáhají odlišnými vibracemi odblokovat 5. čakru - krční.

 

pánské tyrkysové náramky

 

Tyrkys a znamení zvěrokruhu

 

Znamení: blíženec, střelec, vodnář, ryby.

Čakra: 5. krční čakra

 

Prohlédněte si naše ručně vyráběné náramky z tyrkysu!